Burak Turan

Yönetim Kurulu Üyesi

Burak Turan 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Su Kaynakları Ana Bilimdalı Master programından mezun olarak Yüksek İnşaat Mühendisi ünvanını kazanmıştır. Daha sonra 2004-2005 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’ nde Texas A&M Üniversitesi’ nde doktora programında öğrenim görmüş, 2008 yılında doktora eğitimine devam ettiği Houston Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Hidrolik Anabilim Dalı doktora programından mezun olmuştur.

Dr. Turan daha sonra Teksas Eyaleti Houston şehrinde 2008-2012 yılları arasında mühendislik firmasında hidrolik ve hidrolojik modelleme konularında mühendis olarak çalışmıştır. Burak Turan inşaat mühendisliğinin planlama ve kati projelerinin uygulamaları ve araştırmaları konularında 19 yılı aşkın süredir çalışmaktadır.

Dr. Turan’ ın çalışma konuları hidroloji, hidrolik, drenaj uygulamaları, 1- ve 2- boyutlu taşkın modellemesi, rezervuar tasarımı, baraj yıkılma analizleri, baraj emniyeti, basınçlı borulu sistemler, CBS uygulamaları, kıyı modellemesi, yol ve yapı tasarımıdır. Burak Turan’ ın deneyimi bunlara ek olarak 1- ve 2- boyutlu akım modellemesi, baraj yıkılması sonucu oluşan dalga yayılımı modellemesi, taşkın öteleme analizleri, çevre hidroliği, madde taşınımı modellemesi ve Scada sistemleri ile otomatik sistem modellemesini de kapsamaktadır. Hidrolojik ve hidrolik modelleme konusunda birçok basılı yayını bulunmaktadır.

Burak Turan Amerika Birleşik Devletleri Teksas Eyaletindeki projeleri imzalama yetkisini sağlayan profesyonel mühendis ve yeminli taşkın alanları yöneticisi lisansına sahiptir. Dr. Turan Houston Üniversitesinde master programında Hidroloji dersinde öğretim üyesi olarak da görev yapmıştır. Burak Turan evli ve iki kız babasıdır.